Pełnokolorowe
nadruki UV na gadżetach reklamowych

www.krisart.com.pl

Druk UV jest to technika opierająca się na zastosowaniu specjalnych tuszy na właściwie każdy, dowolny rodzaj płaskiego podłoża. Położony na podłoże specjalny atrament schnie poprzez użycie promieniowania UV.

Druk UV przypomina ten wykonywany z użyciem drukarek atramentowy, jednak różni się on zastosowaniem innego rodzaju tuszu oraz użyciem do jego schnięcia naświetlania światłem UV. Metoda ta jest świetną propozycją dla powierzchni wielkoformatowych, z tego względu często wybiera się go do drukowania powierzchni reklamowych.

Druk UV na wszystkich materiałach, na których może zostać zastosowany, prezentuje się spektakularnie, oprócz tego wykazuje się dużą trwałością i żywotnością. To metoda wszechstronna, umożliwiająca uzyskanie wydruku w pełnej gamie kolorystycznej. Wąski strumień UV gwarantuje wysoką wydajność utwardzania, zapewniając tym samym stabilny i bezpieczny wydruk. Dzięki niemu można drukować na dużej liczbie materiałów, co oznacza zwiększoną wydajność i niższe koszty operacyjne.

Nasza nowa drukarka Azon Razor UV, łączy zdobywającą popularność technologię nadruku UV, z nowym sposobem utrwalania LED. Zainstalowany w Razor moduł utrwalania LED, pozwala na regulację mocy lampy, dzięki czemu wydatnie ogranicza ilość ciepła wytwarzanego porczas druku. Dzięki tej funkcjonalności Azon Razor UV pozwala na drukowanie na bardzo szerokiej gamie podłoży: PET, ABS, poliwęglany, TPU (etui i obudowy dla telefonów), aluminium, metal, szkło, plastik, drewno, skóra i na wielu innych podłożach.

Drukarka Azon Razor może drukować na obiektach o długości (80cm), oraz szerokości (33cm), przy maksymalnej wysokości obiektu nawet do 20cm! Ta funkcja pozwala na poszeżenie możliwości druku. Przy zastosowaniu Azon Razor możliwe staje się drukowanie nie tylko na płytkach i obudowach telefonicznych, ale na wielu dużych obiektach (gotowe opakowania, pudełka, statuetki a nawet meble czy urządzenia o znacznej wysokości).

Natomiast bardzo wysoka rozdzielczośc druku t.j. 2880 x 1440dpi pozwala drukować bardzo małe szczegóły na mniejszych gadżetach np. długopisy, ołówki, breloczki itp.

Azon Razor wyposażony jest ponadto w sensory do automatycznej regulacji ustawień wysokości glowicy drukującej, pozwalając na bardzo wysokiej jakości nadruki na powierzchniach zakrzywionych o 2mm.

Urządzenie wyposażone w układ tuszy CMYK + biały tusz + lakier, dając bardzo wysokie odwzorowanie barw. Możliwe jest także drukowanie jedynie połyskującym lakierem, dając bardzo kreatywne efekty, jak też drukować drukiem wypukłym 3D.

W nadrukach UV cena uzależniona jest od:
• wielkości nadruku
• liczby wykonanych nadruków
• kształtu produktu, na który nanoszony jest druk UV.
• kolor produktu, na który nanoszony jest druk UV.