Pełnokolorowe
nadruki DTF na odzieży reklamowej

www.krisart.com.pl

Czym jest nadruk DTF?

Nadruk DTF, czyli “Direct to Film” to najnowsza i zyskująca coraz większą popularność technologia nadruku na tkaninie. Przy zastosowaniu tej metody najpierw drukuje się grafikę na specjalnej folii PET, a następnie mokry jeszcze druk pokrywa się termoaktywnym proszkiem, który łączy w sobie role kleju, aktywatora i podkładu. Proces ten odbywa się w specjalnie dopasowanych do tego drukarkach pigmentowych i wykonywany jest farbami wodnymi. Kolejnym krokiem w druku metodą DTF jest wypieczenie owego nadruku pokrytego proszkiem w piecu lub wygrzanie go w prasie. Na koniec, nadruk DTF jest termicznie przenoszony przez prasę na dowolną tkaninę oraz ostatecznie utrwalany. Nadruki DTF posiadają wiele zalet, dają wiele możliwości i są wyjątkowo wszechstronne. Nasz sklep internetowy zapewnia wysokiej jakości nadruki DTF. Sprawdź naszą ofertę już teraz!

Nadruk DTF – najnowsza technologia zdobienia

Nadruk DTF posiada wiele istotnych zalet i w porównaniu do innych metod zdobienia na tkaninie jest bardziej wszechstronny i elastyczny. Na początku warto podkreślić, że nadruki DTF można wyjątkowo łatwo i sprawnie wykonywać na wielu różnych powierzchniach, materiałach i częściach odzieży. W grę wchodzi nie tylko bawełna, ale również poliestry, różnorakie mieszanki itp.,a poza koszulkami czy torbami druk można umieszczać również na czapkach, szalikach i wielu innych. Często drukowanie na takich tkaninach lub elementach innymi metodami wiązałoby się z różnymi problemami lub niedogodnościami czy też byłoby w ogóle niemożliwe. Ponadto, nadruki DTF charakteryzują się wyjątkową trwałością, odpornością na pranie oraz głębią kolorów i przejść tonalnych dorównującą nadrukom DTG. Przy tej metodzie istnieje również możliwość drukowania z gradacją koloru. Dodatkową zaletą jest fakt, że wcześniej tkanina nie musi być pokrywana pretreatmentem, co zwiększa praktyczność drukowania DTF i wpływa na szybkość wykonywania zamówień. Można zatem stwierdzić, że nadruk DTF łączy w sobie jakość nadruku DTG oraz niezwykłą trwałość sitodruku. Wartym podkreślenia jest również fakt niskich kosztów produkcji, możliwość dostosowania drukarek pod potrzeby i wymagania druku DTF oraz wydajność i mniejsze zużycie tuszu.

Metoda nadruku DTF jest idealna dla mniejszych, spersonalizowanych zamówień oraz w przypadku zdobień wymagających obecności zróżnicowanych elementów w różnych miejscach na tkaninie. Ta metoda druku daje również możliwość wcześniejszego przygotowania nadruku i zachowania go do późniejszego użytku. Istnieje również opcja przesyłania Klientom samego nadruku, tak aby mogli oni sami wgrzać go w wybraną część garderoby. Szczególnym plusem nadruku DTF jest dodatkowo jego wyjątkowa elastyczność, fakt, iż nadruki wykonywane ową metodą są bardzo gładkie oraz prawie niewyczuwalne. 

W nadrukach DTF cena uzależniona jest od:
• wielkości nadruku
• liczby wykonanych nadruków
• Koloru odzieży